Usługi

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

W tym miejscu dowiesz się, kto oferuje wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których z różnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zagracały powierzchni domu, zazwyczaj chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze czy też do piwnicy. Problem jednak w tym, iż po jakimś czasie i te pomieszczenia robią się na tyle ciasne, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, by pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak elementy ram okien, połamane meble, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także profesjonalną asystę przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne użycie surowca

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich podług surowca, z którego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu kolejnych biurek, krzeseł lub regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]