Technologie Usługi

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Szukasz pełnej oferty druku 3D SLA? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na http://bit.ly/38CEQ34.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość korzystania z filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]