Usługi

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]