Usługi

Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Skieruj się tutaj i dowiedz się, jak zamówić catering świąteczny w Krakowie.

Koniec grudnia to okres, który spędza się najczęściej z najbliższymi, lecz imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Często pracownicy firmy aranżują je sami, przynosząc własnoręcznie ugotowane potrawy, lecz w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest skuteczny. Żeby więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na wigilijnym stole musi pojawić się jak najwięcej typowych świątecznych przysmaków. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z karpia lub pstrąga, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo także zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zwykle spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Powinno się też zadbać o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, lekki sernik bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – dobierz dania, które wszystkim smakują

Organizację Wigilii w firmie należy rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz ustalić dzień spotkania i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne obliczenie potencjalnej liczby uczestników uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Zalecamy omówić z zatrudnionymi menu i razem zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest także to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w cieście, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zamówienia przez większość grudnia, ale nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]