Usługi Wszystko o zdrowiu

Tatuaż włosów – mikropigmentacja jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Więcej informacji o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu uzyskasz w tym miejscu.

Wypadanie włosów spowodowane jest licznymi czynnikami i może dotyczyć przeróżnych obszarów ciała. Jednakże kiedy łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które stale pozostaje na widoku i które trudno schować przed spojrzeniem osób trzecich, może to przyczynić się do obniżenia samooceny i źle wpłynąć na samopoczucie.

Konsekwencją jakich zachowań bywa wypadanie włosów?

Włosy wypadają nam regularnie. Każdego dnia tracimy ich mniej więcej około sto sztuk i jest to liczba, której z reguły nie zauważamy. Mnóstwo faktorów może jednak dostrzegalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Utrata włosów może mieć przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie plackowate albo androgenowe, jakkolwiek równie popularnym czynnikiem jego intensyfikacji są nasze własne zachowania. Łysienie bywa skutkiem złej diety, niepoprawnie albo zbyt często wykonywanego rozjaśniania i farbowania włosów, a także niepoprawna ich pielęgnacja. Widoczny wpływ na nasze włosy ma także stres, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres prowadzi do wypadania włosów na tle nerwowym, a w wielu przypadkach prowadzi wręcz do tego, iż osoba bezwiednie sama skubie włosy z brody czy głowy i w konsekwencji trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy kamufluje efekty łysienia

Przeszczep umożliwia leczenie rzadkich włosów, jak również ich odtworzenie po pełnym ich wypadnięciu. Ten zabieg jednakże wiąże się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ale jest alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna kamufluje skutki łysienia przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy barwnika, który imituje odrośnięte włosy. W ten sposób przy rzadkich włosach uzyskuje się efekt gęstszej fryzury, a na całkowicie wyłysiałej skórze głowy – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niewidoczny i można to wyczuć tylko jeśli dotknie się skóry. Warto napomknąć, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie przyczyni się do wyrośnięcia zdrowych włosów. Z kolei pigment wraz z regeneracją skóry stopniowo zanika i z reguły po roku konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]