Rachunkowość, finanse Usługi

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Potrzebujesz porady specjalistów z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Odwiedź http://tinyurl.com/yaee2nlf.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich właściciele często nie przygotowani na to, aby właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom od finansów, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]