Usługi

Wynajem detektywa

Kim jest detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie wybitnych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu zidentyfikowanie właściwych wniosków w oparciu o dowody, poufne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz bardziej powszechne. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.