Porady i tutoriale Turystyka i podróże Witryny www

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o ciekawych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę opracowaną specjalnie dla turystów

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok regionalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy trasy rowerowe.

Proste rozmówki i rejestr ambasad – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe górskie miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle pomocny dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego