Porady i tutoriale Turystyka i podróże Witryny www

Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej na temat najpiękniejszych miejsc w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko odnaleźć się w setkach wiadomości o najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – niezbędne informacje oraz wirtualne spacery

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której szybko odnajdą zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy czar miejscowego folkloru.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Szczególnie pomocny dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, w którym poznają popularne wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego