magnetoterapia sprzęt, aparaty do magnetoterapii
Wszystko o zdrowiu

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]