Wszystko o zdrowiu

Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

W tym miejscu znajdziesz dalsze informacje o usługach optometrysty Kraków.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekta wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie jaskry, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu innych chorób. Nadzwyczaj popularna stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, wybierze najlepszą technikę leczenia i usunie wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszym sprzętem diagnostycznym, zatem mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Ponadto lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi problemami, takimi jak usuwaniem kaszaków czy ciała obcego z oka.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]