laserowa korekcja wzroku kraków
Wszystko o zdrowiu

Masz problemy z widzeniem? Rozważ korektę laserową wzroku

Dostęp do przeróżnych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko kilka z powodów, które popychają pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne bardzo niskie niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – dokładność i małe niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać wspaniałe rezultaty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie minimalizuje zagrożenie naruszenia pozostałych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad widzenia przemawia dużo czynników. Kluczowe to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, dokładność i małe zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć też o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są również przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, ciążę oraz karmienie piersią, schorzenia oczu jak np. zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]