Szukasz więcej informacji o gęstych piersiach? Skieruj się na https://ailiscare.com
Rak piersi jest chorobą, która każdego roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W ogromnym procencie kazusów ten złośliwy nowotwór rozpoznawany jest zbyt późno, co wielokrotnie podnosi ryzyko przerzutów na kolejne narządy (np. wątrobę czy układ kostnylub wątrobę), jak również śmierci. Pomimo, że od dziesiątek lat prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu propagowanie systematycznych badań prowadzących do wczesnego zdiagnozowania raka piersi, wciąż z powodu tego nowotworu umiera rocznie setki tysięcy osób, i to nie tylko kobiet.
Gęste piersi a problemy z diagnozowaniem raka piersi
Tzw. gęste piersi są jednym z powodów trudności z rozpoznaniem raka piersi na początkowym etapie. Cechują się one tym, że gruczoły mleczne dominują w nich nad tkanką tłuszczową. Zauważenie guzków w gęstych piersiach jest daleko trudniejsze – zmiany w tkance są praktycznie niewidoczne, bo zarówno guzy, jak i gruczoły, oznakowane są na rezultatach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany ciężko również poczuć w podczas badania palpacyjnego. Statystyki są zatem nieubłagane – kobiety posiadające gęste piersi są wielokrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich w wielu przypadkach na późnym etapie rozwoju, co drastycznie obniża szanse efektywnego leczenia.
Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne – technologia służacą kobietom
AILIS – start-up medyczno-technologiczny – zaprojektował urządzenie diagnozujące zmiany rakowate – także te najmniejsze – u kobiet z gęstymi piersiami. System badania tkanek piersi wykorzystany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Za sprawą obrazowania układu krwionośnego i wczesnego ujawniania procesu angiogenezy, posiada ona duży potencjał wczesnego diagnozowania raka piersi. Badanie z wykorzystaniem tego przyrządu daje kobietom pełny komfort: przebiega bezdotykowo, bez udziału osób postronnych i trwa jedynie kilka minut. W rozwiązaniu proponowanym przez AILIS wyniki badania analizuje AI. Radiolog bada wyłącznie przypadki, gdzie diagnoza wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Wprowadzenie do sprzedaży systemu opracowanego przez start-up AILIS pozwoli w niedalekiej przyszłości na szybsze i tańsze diagnozowanie raka piersi.
Dane teleadresowe:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków