Rachunkowość, finanse Wymiar sprawiedliwości

Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach czy też polisolokaty. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, unieważnienie umów czy zwrot gotówki.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Bank Millennium, mBank, Raiffeisen Bank Polska oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, by pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach szwajcarskich

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.