Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie domu

Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, sadzę, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM2.5 czy bakterie i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.