Wyposażenie i urządzanie domu

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Zobacz, gdzie kupić panele podłogowe drewniane.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste, więc każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]